Bulgarian BG English EN Polish PL Russian RU
Menu

Wybierz kraj, w którym chcesz kupić nieruchomość:

Bulgarian BG English EN Polish PL Russian RU

Nieruchomość Bułgaria

Ten kierunek stał się ponownie bardzo popularny wśród inwestorów dzięki niskim cenom. Zobacz oferty nieruchomości w Bułgarii na sprzedaż
Powierzchnia, m2
Cena, EUR

Nieruchomości Bułgaria

Nieruchomości w Bułgarii ponownie cieszą się ogromną popularnością. Ma na to wpływ wiele czynników. Niewątpliwym atutem jest cena. Nieruchomości w Bułgarii są aktualnie jedne z tańszych w Europie. Jeśli porównamy ceny mieszkań w Bułgarii do cen w Polsce to te położone w pierwszych liniach od morza są kilkukrotnie tańsze na korzyść bułgarskich nieruchomości.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność posiadania mieszkania w Bułgarii jest pogoda oraz długość trwania ciepłych miesięcy. Zarówno w maju jak i w październiku w nadmorskich miejscowościach w Bułgarii potrafią być ponad 30 stopniowe temperatury. Wpływa to niezwykle korzystnie zarówno dla osób nabywających nieruchomości w Bułgarii na cele prywatne jak i inwestycyjne.

Nieruchomości w Bułgarii nad morzem

W kurortach nadmorskich można spotkać mieszkania w samodzielnych budynkach ale także w dużych resortach w których zorganizowana jest pełna infrastruktura taka jak: spa, fitness, restauracje, kawiarnie, baseny. Bułgaria w miejscowościach nadmorskich ma do zaoferowania bardzo różne nieruchomości. Osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem czasu w dynamice turystycznej bardzo chętnie szukają mieszkań na sprzedaż w Słoneczny brzegu. Jeśli ktoś szuka spokoju i relaksu z bliskim dostępem do bardziej cichych plaż zorientowany jest bardziej na nieruchomości położone na obrzeżach oraz w mniejszych miejscowościach.

Coraz chętniej można zauważyć trend w którym Polacy kupują nieruchomości w Bułgarii i przeprowadzają się tam. Dotyczy to jednakowo osoby pracujące zdalnie na tzw home office oraz osoby na emeryturze. Oprócz wspomnianej już pogody Bułgaria dla osób nabywających tam nieruchomości ma także inną zaletę. Koszty życia są tam odczuwalnie niższe niż w Polsce. Ze względu na położenie geograficzne można tam zauważyć południowoeuropejską roślinność oraz kuchnię momentami zbliżoną do Greckiej czy Tureckiej. Jest to na pewno ciekawa kulinarna odskocznia.

nieruchomosci bulgaria1

W ostatnich miesiącach nieruchomości, które oferuje Bułgaria cieszą się coraz większą popularnością także wśród innych mieszkańców Europy. Coraz częściej można spotkać inwestorów z Irlandii, Czech czy Niemiec, którzy do tej pory częściej wybierali Hiszpanię czy Chorwację. To jest wyraźny sygnał, że w ostatnich latach Bułgaria rozwinęła jakość rynku nieruchomości.

Na co zwrócić uwagę wybierając nieruchomości do zakupu w Bułgarii?

Najlepiej nie decydować się na te całkowicie najtańsze. Korzystniej jest wybrać troszkę mniejszy metraż i nabyć nieruchomość w lepszym standardzie oraz lokalizacji. Różnica ceny często jest niewielka ale za to różnica w jakości potrafi być o kilka klas wyższa.

Czy trzeba być na miejscu, aby nabyć nieruchomość w Bułgarii? Oczywiście jest to zdecydowanie polecane, ale Bułgaria daje możliwość nabywania nieruchomości w sposób zdalny. Przelewa się wtedy pieniądze na konto depozytowe kancelarii obsługującej cały proces. Prawnik po sprawdzeniu legalności i aktualności dokumentów doprowadza do transakcji.

 

Jak się przygotować do wyboru odpowiedniej oferty nieruchomości do zakupu w Bułgarii?

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć dokładnie czego się chce. Będąc na miejscu nie sposób jest obejrzeć wszystkie mieszkania na sprzedaż. Skuteczniej jest skoncentrować się tylko na tych, które z największym prawdopodobieństwem spełniają nasze oczekiwania. W najbardziej popularnych kurortach turystycznych bardzo dużo agentów zna się dlatego lepsze zaangażowanie otrzymamy jeśli wybierzemy jednego agenta, który będzie nas obsługiwał. Jeśli rezerwujemy dla klienta na kilka dni wybrane nieruchomości, aby zagwarantować że po przylocie nadal będą możliwe do oglądania to, gdy wychodzi na jaw, że inny agent także jest zaangażowany w prezentowanie innych nieruchomości to wpływa to bardzo niekorzystnie. Należy pamiętać, że przy zakupie nieruchomości w Bułgarii przez obcokrajowca podobnie jak w Polsce wymagana jest większa praca przy dokumentach i nie każdy lokalny pośrednik potrafi to zrobić poprawnie.

Czy Bułgaria nieruchomości utrzyma w tak niskich cenach? Wszystkie znaki ekonomiczne sugerują, że jesteśmy w okresie w którym będą następowały silne wzrosty cen wynikające m.in. z napływu inwestorów z Europy. Dochodzą do tego także informacje sugerujące, że za 2 lata możliwe jest wprowadzenie w Bułgarii waluty Euro. A ten czynnik w każdym kraju automatycznie windował ceny. Czasami prawie o 100%.

Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem nieruchomości w Bułgarii zapraszamy do kontaktu.