Bulgarian BG English EN Polish PL Russian RU
Menu

Wybierz kraj, w którym chcesz kupić nieruchomość:

Menu

Wybierz kraj, w którym chcesz kupić nieruchomość:

Bulgarian BG English EN Polish PL Russian RU

Nieruchomość Chorwacja

Piękny odcień morza, gwarantowana pogoda oraz ceny niższe niż w Polsce. Zobacz oferty nieruchomości w Chorwacji na sprzedaż
Powierzchnia, m2
 
 
Cena, EUR
 
 
Filtruj
Powierzchnia, m2
 
 
Cena, EUR
 
 

Nieruchomości Chorwacja

chorwacja
Play Video about chorwacja

Chorwacja to kraj położony na granicy Europy Środkowej oraz Europy Południowej. Położeniem Chorwacja dzieli się na część lądową w której znajduje się stolica kraju Zagrzeb oraz część nadmorska z wieloma znanymi miejscowościami turystycznymi takimi jak: Split, Zadar, Dubrownik, Rijeka. Jeśli chodzi o nieruchomości w Chorwacji to największym zainteresowaniem inwestorów cieszą się te nieruchomości na sprzedaż położone w części nadmorskiej kraju. Należy pamiętać, że Chorwacja oprócz części lądowej posiada także ogromną ilość wysp z czego kilkadziesiąt jest zamieszkałych. Dzięki temu łączna długość linii brzegowej morza wynosi ponad 5000km.

Nieruchomości w Chorwacji o charakterze turystycznym

Chorwacja cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów praktycznie z całej Europy. Bardzo duża część wpływów do chorwackiego PKB jest właśnie z usług turystycznych. Z tego powodu duża część inwestorów nabywa nieruchomości w Chorwacji właśnie z przeznaczeniem na wynajem turystyczny. Najbardziej popularne do tego celu są mieszkania 2 lub 3 pokojowe w bliskiej odległości do morza.

Styl architektoniczny nieruchomości w Chorwacji

Nieruchomości w Chorwacji mają swój styl a przede wszystkim urok. W Chorwacji można spotkać zarówno bardzo stare pamiętające jeszcze czasy Średniowiecza części miast jak i typowo nowoczesne modernistyczne bryły. Tych drugich jest jednak zdecydowanie mniej. Dość dużą popularnością swego czasu cieszyły się stare kamienne domy, często dosłownie opuszczone. Kamień jest bardzo widoczny w chorwackiej architekturze. Domy w Chorwacji mają swój styl, który bardzo ciekawie komponuje się z otaczającą przyrodą dość typowy dla Południowej Europy. W najbliższe otoczenie domów idealnie komponują się przydomowe drzewa oliwne, figowce oraz powszechnie występująca winorośl.

Na co zwracać uwagę kupując nieruchomości w Chorwacji

Podobnie jak w przypadku innych krajów należy jeszcze przed zakupem określić przeznaczenie dla naszej nieruchomości. Nieruchomości w Chorwacji nabywane na cele turystyczne, aby skutecznie zarabiały powinny spełniać trochę inne oczekiwania niż te nabywane na zaspokojenie potrzeb indywidualnych. Nabywając nieruchomość dla siebie często jesteśmy gotowi do drobnych wyrzeczeń i ustępstw kosztem niższej ceny zakupu. W takiej nieruchomości najważniejsze, aby się dobrze czuć. W takim przypadku nawet 20 minutowa odległość od morza nie musi być dla nas wielką przeszkodą. W końcu po pierwszym nasyceniu letnim morzem nie musimy nad nim być codziennie.

Nieruchomości w Chorwacji przeznaczone na wynajem zarobkowy, aby na siebie zarabiały muszą spełniać oczekiwania turystów, którzy będą przebywali w nich przez ograniczony czas. Właśnie ten ograniczony czas sprawia, że oczekiwania wobec nieruchomości na którą zdecyduje się turysta powinny spełniać możliwie dużo oczekiwań. Bardzo ważna jest bliskość do morza oraz udogodnień rekreacyjnych. Bardzo dużym atutem jest oczywiście widok na Adriatyk z okien naszego mieszkania czy domu. Jeśli decydujemy się na dom to bardzo silnym atutem jest basen, który w upalne dni jest bardzo skuteczną formą relaksu. Turyści są gotowi zapłacić więcej właśnie za te atuty. Dlatego zdecydowanie większe zainteresowanie a co za tym idzie wyższą stopę zwrotu generują te mieszkania a apartamenty, które gwarantują dogodne warunki dla przyjezdnych. Turyści planujący wczasy w formie budżetowej raczej nie wybierają mieszkań i apartamentów tylko decydują się na bardzo popularne w Chorwacji pola kempingowe z domkami modułowymi oraz stanowiskami dla Kamperów.

W których rejonach kupić mieszkanie w Chorwacji?

Odpowiadając na to pytanie także należy zdecydować jakie ma być docelowe przeznaczenie nieruchomości. Jeśli planujemy nabyć mieszkanie lub dom w Chorwacji na zaspokojenie własnych potrzeb to mamy tutaj pełną dowolność i należy się kierować własnym gustem oraz głównymi oczekiwaniami stawianymi wymarzonej nieruchomości.
Jeśli natomiast nasza nieruchomość ma spełniać przede wszystkim wymogi zarobkowe to należy się skupić na takich okolicach, które są lub w przyszłości będą popularne wśród turystów. Pamiętajmy także, że trochę inne oczekiwania ma rodzina 2+2 a inne grupa młodych znajomych. Niewątpliwym atutem nieruchomości w Chorwacji o przeznaczeniu turystycznym jest komunikacja. Bliskość lotnisk ma tutaj niewątpliwy atut. Na szczęście w Chorwacji jest dość sporo lotnisk w miejscowościach nadmorskich, które są obsługiwane także przez tanie linie lotnicze. O ile najbardziej popularnym kierunkiem turystycznym ale też najdroższym jeśli chodzi o ceny nieruchomości jest Dubrownik o tyle decydując się na nieruchomości będące w zasięgu lotnisk w Zadarze oraz Splicie można jeszcze nabyć mieszkania w stosunkowo przystępnej cenie.

Morze Adriatyckie w Chorwacji

Chorwacja posiada długą linię morską i zdecydowana większość inwestycji w nieruchomości skupia się właśnie w tym rejonie. Morze Adriatyckie w tym rejonie ma bardzo piękne odcienie momentami wręcz widokówkowe. Jest to niewątpliwie ogromny atut turystyczny. Należy jednak podkreślić, że w Chorwacji jest bardzo mało typowych, piaszczystych plaż. Zdecydowanie większa część pasa nadmorskiego to kamieniste brzegi a w okolicy miast nawet betonowe. Oczywiście można w tych miejscach się kąpać, ale często sugerowane jest korzystanie ze specjalnego obuwia ochronnego. Z tego powodu okolice w których występują piaszczyste plaże zarówno w częściach lądowych jak i na wyspach są niezwykle popularne i pożądane. Bardzo urokliwe potrafią być także kameralne zatoczki, które dodają niezwykłego uroku. Niektóre z nich służą także do cumowania jachtów. Ukształtowanie terenu w wielu Chorwackich miejscach jest niezwykle malownicze. Z pięknego morza praktycznie bezpośrednio wyłaniają się malownicze wzgórza a często także wyraźne góry. Takie ukształtowanie nie dość, że bardzo cieszy oko to daje także możliwość nieruchomościom wybudowanym w 10 linii brzegowej na wzgórzach gwarantować piękne panoramy na Morze Adriatyckie.

Nieruchomości w Chorwacji

Ceny nieruchomości na sprzedaż w Chorwacji podaje się podobnie jak w wielu innych krajach europejskich w walucie Euro pomimo faktu, że Chorwacja posiada własną walutę Kunę. Decydując się na nabycie nieruchomości w Chorwacji bardzo ważne jest, aby wiedzieć czego się dokładnie szuka. Jeśli to możliwe warto zawęzić poszukiwania lokalizacyjnie oraz cenowo. Wtedy można zdecydowanie więcej czasu poświęcić na analizę tych nieruchomości, które potencjalnie spełniają nasze oczekiwania. Najlepiej główną selekcję wykonać jeszcze podczas pobytu w Polsce. Gdy zdecydujemy się na wybraną nieruchomość należy dokonać płatnej rezerwacji, aby mieć pewność, że nie będzie ona prezentowana innym zainteresowanym. Nieruchomości w Chorwacji cieszą się cały czas dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców prawie całej Europy i nawet jeśli nie występuje typowy ekonomiczny boom to taka ilość zainteresowanych szczególnie w sezonie powoduje, że te najbardziej popularne nieruchomości potrafią szybko znaleźć nowego nabywcę.