Bulgarian BG English EN Polish PL Russian RU
Menu

Wybierz kraj, w którym chcesz kupić nieruchomość:

Menu

Wybierz kraj, w którym chcesz kupić nieruchomość:

Bulgarian BG English EN Polish PL Russian RU

Nieruchomość Hiszpania

Od wielu lat bardzo popularne miejsce do nabycia nieruchomości turystycznej oraz inwestycyjnej. Zobacz oferty nieruchomości w Hiszpanii
Powierzchnia, m2
 
 
Cena, EUR
 
 
Filtruj
Powierzchnia, m2
 
 
Cena, EUR
 
 

Nieruchomości Hiszpania

Hiszpania to jeden z najbardziej popularnych krajów Europejskich jeśli chodzi o turystykę. Dotyczy to zarówno aktywnej turystyki miejskiej jak i wypoczynkowej. Hiszpania w dużej mierze to kraj wyżynny i górzysty jednak większą atrakcją od gór w Hiszpanii jest dostęp do oceanu oraz morza. Łączna linia brzegowa Hiszpanii wynosi prawie 5000km długości. Do najpopularniejszych miast w Hiszpanii należą Barcelona oraz Madryt. Jeśli chodzi o miejscowości turystyczne to dużo większym zainteresowaniem cieszą się miejscowości położone nad Morzem Śródziemnym.

Nieruchomości w Hiszpanii na cele turystyczne

Najczęściej nabywane nieruchomości przez obcokrajowców są te przeznaczone jako inwestycja z założeniem wynajmu. Choć w ostatnich czasach można zauważyć większe zainteresowanie nabywaniem nieruchomości na potrzeby indywidualne z przeprowadzką włącznie. W Hiszpanii występuje wysoka aktywność rynku deweloperskiego. Dzięki dużej ilości zabudowy można spotkać bardzo wiele ciekawych i nowoczesnych brył zarówno w przypadku domów wolno stojących jak i apartamentowców. Jest to cieszący się dużym zainteresowaniem trend w nadmorskich kurortach.

Jaką najlepiej wybrać nieruchomości w Hiszpanii

Podobnie jak w zasadzie w każdym kraju przed podjęciem decyzji zakupowej dotyczącej nieruchomości w Hiszpanii należy możliwie precyzyjnie określić własne oczekiwania oraz możliwości. Najlepiej jeszcze na poziomie przeglądania ofert. Czym lepiej sprecyzujemy nasze oczekiwania oraz możliwości tym dokładniejsze oferty nieruchomości otrzymamy i będzie nam zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję zakupową. Tradycyjnie nieruchomości o przeznaczeniu turystycznym dobrze jeśli mają dobrą infrastrukturę oraz atrakcje rekreacyjne. Często są to trochę droższe nieruchomości od tych, które mogłyby spełnić oczekiwania osób nabywających je na własne potrzeby, ale dzięki temu możliwe jest osiągnięcie większych przychodów z tytułu najmu. Takie nieruchomości także proporcjonalnie więcej zyskują podczas wzrostowej koniunktury rynkowej.

W jakim rejonie kupić nieruchomości w Hiszpanii

Zdecydowana większość inwestorów nabywa nieruchomości w pasie nadmorskim Morza Śródziemnego. Bardzo popularne wśród turystów oraz inwestorów są okolice Benidorm, Alicante, Torrevieja, czy Marbella w Costa del Sol. Są to pięknie położone miejscowości z pięknymi panoramami morskimi w otoczeniu palm oraz liczną ilością pół golfowych. Są tam bardzo często pięknie położone nieruchomości z ogromnymi panoramicznymi oknami gwarantujące niesamowite doznania widokowe.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii – na co zwrócić uwagę

Nieruchomości w Hiszpanii ze względu na dużą popularność charakteryzują się dużą dynamiką także na rynku deweloperskim. W przypadku nieruchomości na rynku pierwotnym występuje też spora rozpiętość cenowa. Często te tańsze, ale jednocześnie bardzo ładne nieruchomości są budowane w resortach, które powstają na terenach wcześniej niezabudowanych. Najprawdopodobniej trochę czasu będzie potrzeba zanim te okolice zostaną wyposażone w pełną infrastrukturę. Jest to dość istotna informacja mogąca wpłynąć na silny wzrost wartości nieruchomości równolegle do tego czasu. Jeśli jednak zależy nam na nabyciu nieruchomości zlokalizowanej w aktualnie działającej infrastrukturze należy od razu zwracać na to uwagę podczas wyboru nieruchomości i nie kierować się jedynie wizualizacjami deweloperskimi, ale także dokładną lokalizacją. Nabywając nieruchomość w Hiszpanii warto skorzystać z pomocy doświadczonych doradców. I jest to chyba jedyny kraj w Europie w którym jest to tak bardzo istotne. Chodzi o to, aby wybrać taką nieruchomość, która z bardzo małym prawdopodobieństwem spodoba się dzikim lokatorom zwanym potocznie Okupas, którzy będą mieszkali bezprawnie w naszej nieruchomości. Niestety przepisy prawne w Hiszpanii dają duże możliwości do tego typu nadużyć, które w wybranych okolicach potrafią występować nagminnie. Nie mówi się o tym często bo mało kto chce się tym chwalić, ale sporo osób nabywających indywidualnie nieruchomości w Hiszpanii spotkał ten przykry problem z którym później trzeba było się miesiącami zmagać. Zamiast przyjemności związanej z nabyciem nieruchomości w Hiszpanii mieliśmy kłopot. Należy mieć tego świadomość przed nabyciem nieruchomości.

Procedury zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Osoby decydujące się na nabycie nieruchomości w Hiszpanii najczęściej wybierają się na kilkudniową wycieczkę. Warto wiedzieć dokładnie czego się oczekuje i skoncentrować się na najbardziej dopasowanych ofertach. Szczególnie, gdy planujemy zakup w sezonie. W momencie w którym znajdziemy wybraną nieruchomość wpłacana jest najczęściej opłata rezerwacyjna. Umowa rezerwacyjna zawiera wszystkie podstawowe ustalenia dotyczące kupna – sprzedaży nieruchomości i jest stosunkowo podobna do występującej w Polsce umowy przedwstępnej. Po skompletowaniu wszystkich dokumentów oraz założeniu przez nabywców konta bankowego i otrzymaniu numer N I E (odpowiednik polskiego Nipu) można przystępować do końcowego aktu notarialnego przenoszącego własność.

Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii